KK7 Poisid U14 on I divisjonis !!!
10/04/2021

KK7 U14 Poisid on I divisjonis !!! 🤩🏀✔

25. septembril toimusid Tartus Eesti MV II kvalifikatsiooni mängud Poisid U14 vanuseklassis. KK7 sai Tartu Ülikool KK/KVL Ehitus vastu kindla kaotuse 37:120 , võitis Rapla Korvpallikooli 72:54 ja kuna Kadrina ei saanud karantiinireeglite tõttu osaleda, siis tähendas see nelja võistkonna seas II kohta ja edasipääsu I divisjoni, kus põhihooajal mängitatakse kohtadele 1-8. Kokku osaleb Poisid U14 arvestuses 30 tiimi.
Treener Viljar: “Esimene emotsioon on muidugi väga hea tunne. KK7 pole ammu oma võistkonnaga I divisjonis mänginud, kaks aastat tagasi suudeti seda küll koos Viljandi SK tiimiga, aga ainult oma jõududega sinna jõuda on olnud omaette eesmärk. Saame näha, kuidas seal läheb.

Tuleb tunnistada, et I divisjoni jõudmisel oli oma osa ka õnnel, sest meie kvalifikatsioonigrupp ei olnud kõige tugevam. Mõnedel klubidel on mitu võistkonda, mõni on vahepeal juriidilist nime muutnud ja see mängis oma osa alagruppide kujunemisel, kuid edasipääs on siiski fakt. Väga tähtis oli I ringis saadud võit Haapsalu üle, sest nemad mängisidki II ringis väga tugevas grupis ja jäid seal neljandaks.

Tartu Ülikool/KVL Ehitus vastu kaotasime mängu 37:120, eelmisel hooajal samas faasis olime neile kaotanud 31:143 ja see mäng oli poistel hästi meeles. Seekord suutsime pressingu vastu paremini tegutseda ja rünnak oli ka veidi parem, kuid tasemevahe oli siiski selge ja ega Tartu päris 100% mängu ei pannud. Seisu põhjal ei ole mõtet suuri järeldusi teha, vastane on oma vanuseklassi Eesti parim meeskond ja oluline on see, mida suudame sellest mängust õppida.

Rapla Korvpallikooli vastu oli hoopis teistsugune mäng. Algusest peale oli tunda, et mängitakse edasipääsu nimel ja see lisas mängu pinget ja närvilisust. Eksisime palju lihtsatel visetel, kuid ka vastane ei saanud oma mängu kõige paremini käima ja avaveerandi võitsime 20:8. Teisel veerandil jätkus sarnane mäng ning vastaste 4 tabavat kaugviset ei lasknud poolajaks vahet väga suureks – 42:24. Kolmandal veerandil püsis eduseis 15-19 punkti peal. Neljandal veerandil oli see korra 24 punkti ja mängu lõpus tulid vastased jälle lähemale – lõppseis 72:54. Kuigi pealtnäha suur võit, siis terve mängu oli pinge peal, et vastane teeb murrangu ja tuleb ohlikult lähemale. Igas olukorras võideldi, et takistada vastasel kergete korvide saamist. Kiitus ka vastasele südika võitluse eest.

Mis edasi? Oleme 8 parema võistkonna seas, kuigi tasemelt oleme 30 tiimi seas kuskil 9-15, kui seniste mängude (U13, U12 klassides) põhjal mingi hinnang anda. Samas on võimalik iga vastase vastu võita või kaotada. Nüüd saame igatahes palju mänge väga tugevate vastastega ja kõige tähtsam on neist õppida ja paremaks saada. Kui mõne võidu ka saame on juba väga hästi. Trennides tuleb kõvasti pingutada ja loota, et mängijad püsivad terved.”

Esimene mäng Poisid U14 I divisjonis on KK7 poistel 10. oktoobril Paide Hanssoo kooli võimlas kell 12:00 Rae SK/Kiili SK vastu.